Naháňka na černou 21.9.2013

23.09.2013 20:02

Předposlední sobotu v září jsme uspořádali první naháňku. Na srazu u školek v Labětíně se sešlo asi 45 myslivců. První leč byla organizována přímo ve školkách. Přestože byla černá zveř obeznámena a viděna v týdnu před honem, podařilo se jí jak na začátku leče uniknout mimo areál a poté v průběhu leče taktéž některé kusy utekly bez rány, některé se vrátily zpět do leče. A tak byla chabým výsledkem jedna rána na 1 kus, který se rozhodl prorazit řadu lovců. Bohužel střelec chybil.

Na další lov jsme se přesunuli na kýpy za Trnávkou. Zde opět, jako každý rok proběhl rudl černé podél trubního vedení bez střeleckého úspěchu. A tak nakonec zachránili úlovek střelci stojící na "zadáku", když se táhla jižní stráň šípků. Na výřadu jsme vzdali poctu pouze 3 kusům - 1 lonšák a 2 selata.

A tak až na "drobný" organizační zádrhel s polévkou ráno při nástupu, bylo v hostinci v Labětíně o čem diskutovat.

Příští akce je naplánována na 12. listopadu.